Nieciekawa praca. Jak wyjść z impasu?

W tym artykule opisuję, jak poradzić sobie i ruszyć z miejsca, gdy czujesz, że to, co robisz obecnie już Cię nie cieszy, nie sprawia radości, ale nie masz pojęcia, w jakim kierunku iść dalej.
 
Chyba każdy człowiek choć raz w życiu przeżywa tego typu stan. Pierwszy poważny kryzys dotyczący tego, co właściwie zrobić ze swoim życiem, wiele osób dotyka w momencie wyboru studiów, a później przy wyborze pierwszej poważnej pracy. Kolejny raz poczucie braku kierunku zdarza się tym osobom, które nie są zadowolone ze swojej pracy czy wręcz przeżywają wypalenie zawodowe. Bardzo często o chęci zmiany ścieżki zawodowej słyszę od młodych mam i ludzi koło lat 40.
 
Kiedy klient przychodzi do mnie z takim problemem, na początek zajmujemy się poszukiwaniem i wyciąganiem z głębin świadomości zapomnianych zainteresowań, pasji i talentów. Nie uwierzycie, jak często słyszę od nich – „o rany, zupełnie o tym zapomniałem/am”.
 
Odnajdywanie czy znajdowanie nowej pasji, zawodu czy ciekawej pracy to jednak proces, który powinien się toczyć w umysłach moich klientów również i przede wszystkim poza moim gabinetem.
 
Kluczem do znalezienia swojej pasji, hobby czy nowego zawodu lub miejsca pracy jest…EKSPERYMENTOWANIE. Wychodzenie poza strefę komfortu, wkraczanie w miejsca i sytuacje nieznane, nowe, aktywne szukanie opcji i możliwości. By był to proces pełen radości, ważne jest, by opierał się na wewnętrznym przyzwoleniu na popełnienie błędów.
 
Jest naukowo dowiedzione, że dostarczanie umysłowi bodźców, idei i wrażeń już samo w sobie jest nagradzające! Ile razy zdarzyło Ci się odkryć coś, porozmawiać z kimś, co do kogo żywiłeś/aś jakieś nadzieje i mimo że nie zostały spełnione, pozostawiły w Tobie dziesięć kolejnych pomysłów, co robić dalej?
 
Jeśli masz w sobie ciekawość, odwagę i akceptujesz nieuchronny fakt, że czasem trafisz do ślepego zaułka, odkrycie pasji jest tylko kwestią czasu.
 
Jeśli szukasz swojej drogi, myślisz o zmianie pracy, a może myślisz o wyjeździe zagranicę, ale boisz się popełnić błąd, zapraszam do kontaktu. Moja latarka pytań rozświetli czeluści Twoich wątpliwości i pomoże znaleźć Ci drogę ku słońcu.

aut. Katarzyna Szełemej-Pobożniak
https://kasiaszelemej.pl
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *