Wywiad z Arturem Sosną. Niemcy, Luksemburg, Polska.

Artur Sosna ze śląskiego Opola w wieku 18 lat spakował plecak i z rodzinnego domu ruszył do Niemiec – przed maturą, z podstawową znajomością języka niemieckiego. W obozie dla przesiedleńców zaczął nowe życie.
 
Dziś jest posiadaczem trzech europejskich paszportów, prezesem Luksembursko-Polskiej Izby Handlowej, tatą dwójki dzieci.
 
Z Arturem rozmawiam o jego doświadczeniach emigracji, różnicach międzykulturowych i tajnikach zarządzania międzynarodowym zespołem.
 
Kolejne części wywiadu, do którego link znajdziesz poniżej:
 
0,00 Historia Artura. Jak to jest wyjechać w świat i dać sobie tam radę. Życie na pograniczu kultury polskiej i niemieckiej. Uprzedzenia i zalety legendarnego polskiego sprytu.
 
21.41 Bycie Europejczykiem. Jak to jest często się przeprowadzać i jakie są zalety mieszkania w jednym miejscu. Blaski i cienie emigracji.
 
25.50 Mieszkanie w Luksemburgu – kraju wielu języków i kultur.
 
28.35 Jak i czy warto sięgnąć po marzenia, budować karierę bez granic? Just do it. Don’t pray for an easy life, pray to be strong! Zalety biegania w maratonach. Czy istnieje idealny kraj do życia?
 
34.29 Co robi Luksemursko-Polska Izba Handlowa i gdzie ją znaleźć?
 
38.01 Zarządzanie zespołem międzykulturowym. Kluczowe kompetencje lidera.
 
Jeśli chcesz obejrzeć lub posłuchać, kliknij w ten link:
 
 
Osoby zainteresowane treściami dotyczącymi pokonywania własnych słabości, ograniczeń, marzące o pracy na własnych warunkach gdziekolwiek zechcą i rozbudowywaniem kompetencji miękkich niezbędnych do życia na pograniczu kultur, zapraszam do zapisania się do mojego newslettera.
aut. Katarzyna Szełemej-Pobożniak, kasiaszelemej.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *